Příruční trezory

Příruční trezory

Příruční trezory jsou skvělými pomocníky v případě, že chcete chránit své cennosti na krátkých či delších cestách. Většinou se jedná o menší předměty jako jsou především peníze, šperky či cenné doklady.

Příruční trezory mohou mít různé rozměry či provedení. Jako příruční trezor lze také označit například příruční pokladu (kasu), bezpečnostní kufříky nebo malé uzamykatelné schránky. Zavírání může být vyřešeno mnoha způsoby. Bezpečnostním zámkem na klíč, číselným kódem nebo jejich kombinací. Příruční trezory jsou zpravidla vybaveny uchem pro snadný přenos.

  • Příruční pokladny jsou nejčastějším typem příručních trezorů. Mají malé rozměry, díky nimž mohou být v případě potřeby uzavřeny do větších trezorů v nábytku či zdech. Uvnitř je rozdělen na pořadače, kam se ukládají bankovky a mince podle nominální hodnoty. Příruční pokladny mohou mít dvojité dno, díky němuž se dají připevnit například k nábytku apod.
  • Schránky na klíče slouží k úschově většího množství důležitých klíčů či svazků klíčů. Uvnitř jsou místo pořadače vybaveny háčky na klíče.

A čím že to jsou tedy příruční trezory tolik odlišné od jiných úschovných přenosných schránek? Je to především materiál, který je také žáruvzdorný ( půl hodiny, hodinu, dvě hodiny), speciální zámek (na klíč, na číselné heslo nebo obojí) apod.

Příruční trezory jsou přenosné a díky dvojitému dnu se dají připevnit například ke zdi, podlaze nebo nábytku.

O webu

Webové stránky www.domacitrezory.cz jsou věnované tématu o trezorech všeobecně. Dočtete se něco málo o domácích trezorech, nejčastěji používaných typech v domácnostech a o tom podle čeho trezor do domu vybrat. Prozradíme vám také co jsou to příruční trezory a k čemu slouží, nebo jaké požadavky jsou kladeny na trezory na úschovu zbraní.